Vogel
Ruigpootuil
Ruigpootuil
Aegolius funereus
Log in om deze soort toe te voegenDe Ruigpootuil behoort tot het geslacht Aegolius binnen de familie van Uilen (Strigidae).
Deze kleine uil komt voornamelijk voor in dichte naaldbossen van Noord-Amerika, Noord- en Noordwest-Europa, Azi� en hoge berggebieden zoals de Alpen. Overdag rust hij stil in bomen en jaagt �s nachts vooral op kleine zoogdieren zoals woelmuizen. Hij gebruikt oude spechtennesten als broedplaats en is meestal nachtelijk actief.
Taxonomische indeling
- Bird Order
- Uilen (Strigiformes)
- Bird Family
- Echte uilen (Strigidae)
- Bird Genus
- Aegolius
Ringmaat
Man 8.0 mm Vrouw 8.0 mmWelzijnsadviezen
Overige vogels
De categorie overige vogels omvat een zeer brede en diverse groep vogelsoorten met uiteenlopende biologische, ecologische en gedragsmatige kenmerken. Vanwege deze grote variatie is het niet mogelijk om één uniforme set huisvestingsrichtlijnen op te stellen die voor alle soorten binnen deze categorie passend en verantwoord is.
Om die reden zijn er voor deze categorie geen specifieke, vastomlijnde richtlijnen geformuleerd. Bij het huisvesten van overige vogels dient altijd maatwerk te worden toegepast, waarbij rekening wordt gehouden met de soortspecifieke behoeften, natuurlijke leefwijze, sociale structuur en welzijnseisen van de betreffende vogels. Algemene principes van dierenwelzijn, veiligheid en verzorging blijven hierbij leidend.
Man:
De man heeft een donkerbruin verenkleed met lichte vlekken op de rug en vleugels. De kop is rond met een opvallend wit gezichtsmasker en donkere randen rond de ogen. De borst is lichtbruin met fijne, donkere strepen die naar de buik toe vervagen. De vleugels zijn kort en breed, met een lichte bandering die bij de schouder begint. De snavel is kort, haakvormig en geel van kleur. De poten zijn bedekt met lichte veren, met grijze klauwen. De ogen zijn groot en geel, met een dunne, donkere oogring.
Vrouw:
De vrouw heeft een vergelijkbaar verenkleed als de man, maar met iets donkerdere tinten. Het gezichtsmasker is minder contrasterend, met een subtielere overgang naar de rest van de kop. De borststrepen zijn breder en duidelijker zichtbaar dan bij de man. De vleugels vertonen een meer uitgesproken bandering, vooral bij de dekveren. De snavel is iets groter en heeft dezelfde gele kleur. De poten zijn eveneens bedekt met lichte veren, maar de klauwen zijn donkerder. De ogen zijn geel, met een iets bredere oogring dan bij de man.
Juveniel:
Juvenielen hebben een egaler bruin verenkleed zonder de duidelijke vlekken van volwassen vogels. Het gezichtsmasker is minder uitgesproken, met een meer uniforme bruine kleur. De borst is effen bruin, zonder de strepen die bij volwassenen zichtbaar zijn. De vleugels zijn korter en hebben een minder duidelijke bandering. De snavel is kleiner en bleker dan bij volwassen vogels. De poten zijn bedekt met dunnere veren en hebben lichtere klauwen. De ogen zijn donkerder, met een minder opvallende oogring.
Kuiken:
Kuikens zijn bedekt met een dichte, witte donslaag. De ogen zijn gesloten en de snavel is bleek.