Vogel
Hyacinth ara
Hyacinth ara
Anodorhynchus hyacinthinus
Log in om deze soort toe te voegenDe Hyacinth ara (synoniem: Hyacinthara) behoort tot het geslacht Anodorhynchus binnen de familie van Papegaaien (Psittacidae).
Deze indrukwekkende vogel komt voor in Brazili�, Bolivia en Paraguay, waar hij leeft in tropische en subtropische bossen, savannes en moerassen. Hij voedt zich hoofdzakelijk met harde palmnoten, zaden en fruit. Sociaal en monogaam van aard, leeft deze grote blauwe papegaai in groepen en onderhoudt sterke paarbanden door onder meer het poetsen van elkaars verenkleed.
Taxonomische indeling
- Bird Order
- Papegaaiachtigen (Psittaciformes)
- Bird Family
- Papegaaien van de Nieuwe Wereld (Psittacidae)
- Bird Genus
- Anodorhynchus
Ringmaat
Man 14.0 mm Vrouw 14.0 mmWelzijnsadviezen
Overige vogels
De categorie overige vogels omvat een zeer brede en diverse groep vogelsoorten met uiteenlopende biologische, ecologische en gedragsmatige kenmerken. Vanwege deze grote variatie is het niet mogelijk om één uniforme set huisvestingsrichtlijnen op te stellen die voor alle soorten binnen deze categorie passend en verantwoord is.
Om die reden zijn er voor deze categorie geen specifieke, vastomlijnde richtlijnen geformuleerd. Bij het huisvesten van overige vogels dient altijd maatwerk te worden toegepast, waarbij rekening wordt gehouden met de soortspecifieke behoeften, natuurlijke leefwijze, sociale structuur en welzijnseisen van de betreffende vogels. Algemene principes van dierenwelzijn, veiligheid en verzorging blijven hierbij leidend.
Man:
De man heeft een diepblauw verenkleed met een lichte glans. De kop en nek zijn iets donkerder dan de rest van het lichaam. De vleugels vertonen een subtiele variatie in tinten, met iets lichtere dekveren. De snavel is groot en zwart, met een opvallende gele naakte huid aan de basis. De poten zijn donkergrijs en hebben een robuuste structuur. De iris is donkerbruin, omringd door een smalle gele oogring.
Vrouw:
De vrouw heeft een vergelijkbaar diepblauw verenkleed als de man, maar met een iets mattere glans. De kop en nek zijn uniform van kleur, zonder duidelijke contrasten. De vleugels hebben een gelijkmatige blauwe tint, zonder opvallende variaties. De snavel is eveneens zwart, met dezelfde gele naakte huid aan de basis. De poten zijn donkergrijs, met een iets fijnere structuur dan bij de man. De iris is donkerbruin, met een subtiele gele oogring.
Juveniel:
Juvenielen hebben een doffer blauw verenkleed met een matte uitstraling. De kop en nek zijn minder intens van kleur dan bij volwassenen. De vleugels vertonen een lichtere blauwe tint, met minder glans. De snavel is donkergrijs, met een minder uitgesproken gele naakte huid. De poten zijn lichter grijs en hebben een gladde structuur. De iris is donkerbruin, zonder duidelijke oogring.
Kuiken:
Kuikens zijn bedekt met een dunne laag grijs dons. De snavel en poten zijn lichtgrijs van kleur.